Morakniv Bushcraft Black Bıçak

İnsan doğada zaman geçirmeye başlayınca bazı ekipmanların önemini daha iyi kavrıyor. İhtiyaçlar netleşiyor. Özellikle iyi bir bıçak bence doğada en çok ihtiyaç duyacağınız ilk 3 ekipmandan biri. Önceleri bir bıçağa şu kadar para verilir mi?! derdim. İlk kullandığım bıçaklar 20 TL – 60 TL bandında ürünlerdi, fakat zorlu koşullarda bu ürünlerin yeterli olmadığını anlıyorsunuz. Elime yeni geçen ve kullanmaya başladığım Morakniv Bushcraft Black Bıçak bütçesinin hakkını iyi veren ürünlerden biri. Aşağıda video ile yeteneklerini de paylaştım. Yalnız önce biraz markadan bahsetmek isterim.

Bushcraft Bıçak nedir diye soranlar şu yazıyı incelesin!

Morakniv Bıçak Black

Morakniv Hakkında Genel Bilgi

İsveç’in Mora bölgesinde 400 yıldan fazla bir süredir bıçak üretiliyor. Morakniv markası ise (anlamı : Mora Bıçağı) 1891 yılında Frost-Erik Erson tarafından Mora’nın Östnor köyünde üretime başlamış. Önceleri civardaki esnafları gezerek, bazen satış, bazen takas yaparak verdiği bıçakların kalitesi kısa sürede bölgeye yayılmış. Artan talep ile birlikte 125 yıldır tüm dünyanın tanıdığı ve kullandığı bir marka haline gelmiş. Bıçağın tüm parçaları fabrikada üretiliyor. Uzun yılların deneyimi ile oldukça iyi bıçaklar üreten Morakniv bir dünya markası olmuş.

morakniv bicak (1)

Morakniv Hakkında Kısa Bilgiler

 • 1891 ‘den beri ürün geliştiren, konusundaki önemli markalardan biri
 • Doğru kullanıldığı taktirde ömür boyu garantili bıçaklar üretiyor
 • Saatte 7000 bıçak üreten bir kapasiteye sahip
 • Üretimin tamamı fabrikada yapılıyor. Hiçbir parçası dışarıdan gelmiyor
 • Üretimde kullandıkları alaşım ve sertleştirme prosedürleri bir sır gibi saklanıyor. Bu üretim bilgisi sayesinde güçlü, esnek, hem de sağlam bıçaklar üretiyorlar.
 • Morakniv Bıçakları tüm işlemleri tamamlandıktan sonra özel bir bileme işlemi ile nerede ise ustura kadar keskin hale getiriliyor.
 • Halen el işçiliğine ve ustalığa önem veren Morakniv ürünlerinin %10’u halen el yapımı.

morakniv bicak (4)

Morakniv Bushcraft Black Bıçak

Gelelim asıl konuya; ne kısa, ne de gereksiz uzun bir bıçak. Kullanımı son derece kolay. Kabza tasarımı o kadar başarılı ki; uzun süreli kullanımlarda bile yormuyor. Oldukça keskin olması sebebi ile çok dikkatli kullanılması gereken bir bıçak.

Doğada yemek, avlanma, barınak yapmak, odun parçalama vs… gibi çok amaçlı kullanım için uygun. Fiyat / kalite olarak bakıldığında çok makul. Bıçak, kampta / doğada önemli bir ihtiyaç ve işini iyi görmesi, sizi yarı yolda bırakmaması lazım.  İyi bakıldığı sürece yıllarca kullanabileceğiniz bir ürün. Gerek uzunluğu gerekse genişliği sayesinde oldukça fazla iş görme potansiyeline sahip.

morakniv bicak (2)

Morakniv Türkiye Yetkili Satıcısı EFE AV TİCARET. Ürün hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz;

Tüm Morakniv Modelleri için :
http://www.efeav.com.tr/MORAKNIV,LA_753-2.html#labels=753-2

Morakniv Bushcraft Black Bıçak için :
http://www.efeav.com.tr/Morakniv-Bushcraft-Siyah-Av-Bicagi,PR-4571.html

Teknik özellikleri ise şöyle;

 • Ağırlık : 229gr
 • Toplam Uzunluk : 23,2cm
 • Kesici Uzunluk : 10,9cm
 • Namlu Et Kalınlığı : 3,2 mm
 • Çelik : karbon çelik
 • Kabza : TPE Kauçuk
 • Kılıfı : Polimer

Morakniv Bushcraft Black ürün inceleme videosu

Özet

Yurtdışında yapılan incelemelerde en iyi fiyat / performans konusunda çok önerilen Morakniv Bushcraft Black Bıçak oldukça popüler. Yeni bir ürün alırken mutlaka incelemenizi öneririm.

morakniv bicak (3)

YORUM BIRAKIN