Ana Sayfa#tekbasinadaolur

#tekbasinadaolur

tekbasinadaolur

Tek başına mutlu olabilen, herşey ve herkes ile mutlu olabilir.

#tekbasinadaolur hayatının tadını tek başına da çıkarabilenlere ithafen oluşturulmuş bir gezi ve doğaya dönüş deneyimi blogudur.  TBO kendini keşfetmeyi ve kendi hayatının kahramanı olmayı benimser.

Doğaya dönüş ve keşif sürecindeki gezileri,  yeni insanlari, tecrübeleri, deneyimleri paylaşır. Yola çıkmak isteyenlere ipuçları ve bilgiler verir.

Tek Başına Yapabilmek özgürlüğü, yeni keşifleri, kendini tanımayı ve kendin olabilmeyi, ayırmadan doğayı ve içindeki herşeyi sevmeyi temsil eder.


Tek Başına Olmak ile ilgili rastladığım ve çok iyi açıklayan bir yazıyı Pınar Ulus ‘tan alıntı yapmak istiyorum;

aslında yalnız seyahat edenler daha çok tecrübe etmiş olabilirler, tek başınalığınızda “zaman” vardır ve siz tam o anda akıyorsunuzdur, çünkü “tek başınasınızdır”. Yani sizi koruyacak, kollayacak, ben düşsem bile o burada beni kurtarır diyeceğiniz kimse yoktur. Siz yine kendinizin hem yoldaşı, hem en yakın yol arkadaşı, hem de seyahat ettiği kimse oluverirsiniz. Bir parkı ziyaret ediyorsanız yüzde yüz o andasınızdır; gece bir bardan otelinize dönüyorsanız yine sadece o andasınızdır, ilk defa bir şehre adım atıyorsanız sadece orada olma haliniz mevcuttur… Yani “tek başına seyahat etmek” hayatınızda çok az deneyimleyebildiğiniz “anda olmak” için ruhunuzla, bedeninizle, varlığınızla ve tüm evrenle bütünleşmek için muhteşem bir aracıdır…

Bu yüzden kişisel olarak çok derinden inanıyorum ki tek başına seyahat bir “kendini tanıma” deneyimidir. Siz kimsiniz, adım atarken acele mi edersiniz, durum kontrolden çıktığında korkar mısınız, dünya algınız nedir, sizce sınırlar nerede başlar nerede biter, hayat sizi güzel yerlere götürmek istediğinde “yok ben almayayım” mı dersiniz yoksa “evet denemek istiyorum düşsem de yorulsam da ben varım” mı diyenlerdensiniz

yazının tamam burada!