Silky Gomboy El Testeresi

Kamp ve doğa hayatı içinde işi kolaylaştıracak ürünlerden biri de testere. Bıçak ve balta çok iş görebilir ama asla bir testere kadar verimli olmayacaktır. Bu sefer ürün tanıtımlarında Silky Gomboy el testeresi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Odun üzerinde yağ gibi kayan, oldukça hızlı kesim yapan, kullanımı kolay ve yorucu olmayan, bana sorarsanız şaşırtıcı derecede başarılı bir ürün.

Silky Gomboy Hakkında Bilgi

Silky testereler bilinen en iyi testereler arasında uzun zamandır yerini koruyor. Japonya’da üretilmekte. 1900’lü yılların başlarından itibaren ince ağaç kesme testereleri hazırlayan Silky, dayanıklılık ve kesme verimliliği alanında kalitesini sürekli yükselten markalardan biri. Hem tasarım, hem de yenilikçilik konusunda sektöre öncülük eden markalardan.

Çelik Türü: SK-4 High Carbon Çeliği
Namlu Boyu :210 mm
Et Kalınlığı : 1.4 mm
Diş Ölçüleri : 30 mm başına 10 diş
Ağırlık : 240 grm

Silky Testerelerin Özellikleri

Öncelikle performans açısında başarılı ve uzun ömürlü bir ürün. Darbeli sertleştirilmiş kesme ucu ıolan ve özel alaşımlı çelikten üretilen Silky Testereler tüm dünyada kullanılmakta.

 • Sert, daha uzun süre dayanan kesme kenarı vardır
 • Çok başarılı gerilme mukavemeti sağlar.
 • Sertlik ve esneklik için ideal bir kombinasyon sunar
 • ÖNEMLİ : Silky testere iterken değil, çekerken kesim yapar, bu kuralı unutmadan kullanmak gerekir!

Ergonomik Tasarım

Kauçuk bileşikli elastomer, vulkanize edilmiş ABS plastik veya çelik tutma kısmı sayesinde rahatça tutulabiliyor, titreşimi azaltır ve eller ıslak veya soğuk olduğunda ve eldiven kullanırken iyi tutuş sağlıyor. Bu sayede yorgunluğu büyük ölçüde azaltıyor.

Özel Sertleştirme

Özel yüksek frekanslı ısıtma tekniği kullanılarak dişler anında ısıtılır ve sertleştirilir. Bu lokal ısıtma işlemi nedeniyle yalnızca bıçağın dişleri ısıtılır ve sertleştirilir; Bıçağın geri kalanı değişmeden ve hala normal esnekliğini korur. Bu sayede normal testere dişlerine göre yaklaşık üç kat fazla keskin dururlar.

Ürün Teknolojisi

 • Bıçak kısmı SK-4 yüksek karbonlu çelikten yapılmıştır
 • Diş, kenarında daha kalın, bıçağın arkasında daha incedir. Bu koniklik direnci azaltır, pürüzsüz, kolay, daha hızlı kesme performansı sağlar.
 • Bıçaklar uzunluğu boyunca 4 kesme açısına sahiptir ve ustura keskinliğinde dişlere sahiptir.
 • Kesildikten sonra özellikle pürüzsüz bir yüzey bırakırlar ve budama için idealdirler ve enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltırlar. (test edildi onaylandı, makina ile kesilmiş gibi bir yüzey bırakıyor)
 • Çapraz kesim ve eğik kesim yapabilirler.
 • Krom kaplama son derece sert ve dayanıklı bir yüzey oluşturur. Bıçaklar pas ve reçineye karşı dayanıklıdır. İnce veya ayna cilalıdırlar ve kolayca temizlenebilirler.
 • Neredeyse tüm Silky testereler, ABS plastik veya çelik üzerine takılı veya vulkanize edilmiş kauçuk bileşik elastomer tutma kısımlarına sahiptir

Tüm Silky Modelleri için :
http://www.efeav.com.tr/SILKY-TESTERE,LA_755-2.html#labels=755-2

Silky Gomboy El Testeresi için :
http://www.efeav.com.tr/Silky-GOMBOY-210-10-Testere,PR-4682.html


TEK BAŞINA DA OLUR INSTAGRAM HESABINI TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN!

Bütün yollar benim…

A post shared by Gökhan Konaş (@tekbasinadaolur) on

YORUM BIRAKIN