Ana SayfaKullandığım Ekipmanlar

Kullandığım Ekipmanlar

Tek başıma yola çıkarken kamp ekipmanları seçmem yaklaşık 2 ayımı aldı. Nelere ihtiyacım olacağına karar vermek için bir çok ürün inceledim, site gezdim ve başlangıç için aşağıdaki kamp ekipmanları tercih ettim ve sürekli yeni ürünlerle güncelleyerek devam ediyorum. Doğada yaşadığım deneyimlere göre yeni ürünlere ihtiyaç duydukça almaya çalışıyorum.

Kamp Ekipmanlarım

 

Dodge Durango 1999

Aslında bu iş için en uygun araç olduğunu söylemek zor ama kişisel zevk ve hevesler söz konusu olunca yola çocukluk hayalim olan Dodge ile çıkmaya karar verdim. Madem bir hayalimi gerçekleştiriyorum, tam olsun dedim.

Dodge Durango katlanabilir koltukları ile 7 kişilik bir araç. Yatak olarak da kullanılabilen geniş bir bagaj hacmine sahip. 8 silindir ve 5,9 Litre motoru var. 230 beygir güç üretiyor. Normal kullanımda 2 çeker arazi vitesi ile 4×4 haline geliyor. Oldukça güçlü ve kullanımı keyifli bir araç. Yakıt tüketimi biraz fazla ama yoldaki dostluğuna değiyor.


Marmot Limelight 2 Çadır

Marmot Limelight2

Gördüğüm en geniş iç hacme sahip 2 kişilik çadır. Özel tasarlanmış pol yapısı sayesinde son derece sağlam. Üst tenteyi çıkardığınızda tüm gökyüzünü seyrederek uyuyabilirsiniz. 4 mevsim için son derece uygun.

1 adet ekstra geniş ön kapı, 1 adet arka kapı, 2 adet bagaj alanına sahip çok memnun kaldığım bir ürün. Detaylara verilen önem ile oldukça güzel bir  iş ortaya çıkmış.

Ürün sponsoru : Kutup Ayısı – ürünü detaylı incelemek için tıklayın!


Loap Damphu Uyku Tulumu

Loap DamphuOldukça memnun kaldığım bir ürün oldu. -8°C ‘ye kadar kullanma şansım oldu ve sorunsuz bir gece geçirdim. Bazı kullanıcılar için mumya tipi olması ayakların rahat haraketi konusunda sıkıntı yaratabilir ama onun dışında vaadini yerine getiren iyi bir ürün. Konfor -8°C , limit sıcaklığı ise -15°C , ağırlığı 1,9 Kg.

Ürün sponsoru : Kutup Ayısı – ürünü detaylı incelemek için tıklayın!


 

Asolo Drifter Goretex Trekking Botu

Asolo Drifter Goretex Trekking BotuYaptığım ilk kar kampında ayaklarım neredeyse donduğu için aldığım Asolo işini fazlası ile gördü. Ayağı terletmeyen nefes alabilen yapısı sayesinde çok rahat ediyorsunuz. Bilekleri oldukça iyi kavrıyor ve rahat haraket etmenizi sağlıyor. Bence en önemli özelliklerinden biri de neredeyse kar, çamur vs.. hiçbir zeminde kaymıyor, çok iyi tutunuyor. Kampçılık, trekking ve zorlu koşullar için uygundur ve dört mevsim kullanılabilir.

Ürün sponsoru : Kutup Ayısı – ürünü detaylı incelemek için tıklayın!

 


 

Setnogrom Bushcraft Bıçak

setnogrom bushcraft bıçakZevkle kullandığım el emeği çok özel bir bushcraft bıçağı. Hem günlük işler için, hem de ağır işler için ideal. Son derece sağlam ve güçlü bir bıçak. 440C çelikten, 2,5mm kalınlığında ve 110mm namlu boyu var. Sapı ise ceviz ağacından yapılma. Açık konuşmak gerekirse duygusal bir bağ kurmuş olabilirim. Gerçekten çok zevkli, ömür boyu kullanılabilecek özel bir ürün.

Ürün sponsoru : Setnogrom – Engin Temel – ürünü detaylı incelemek için tıklayın!


 

Morakniv Bushcraft Bıçak

Morakniv Bushcraft BıçağıMorakniv bir İskandinav bıçağı ve tam bir vahşi. Çok kuvvetli, güçlü bir bıçak. Jilet keskinliğinde ve çok fazla iş görüyor. Doğada neredeyse tüm işlerde rahatça kullanılabiliyor. Ele çok iyi oturuyor. Hafif ama sert. 229 gr, 10,9cm namlu boyu var, et kalınlığı ise 3,2mm. Karbon çeliğinden yapılma bir ürün. Adamlar hakkını vermiş demek doğru olur. Detaylı inceleme yazısı BURADA!

Ürün sponsoru : EFE AV – ürünü detaylı incelemek için tıklayın!

 


 

Silky – Gomboy El Testeresi

Silky Gomboy TestereBu afacanı elime ilk aldığımda bu hafiflikte bir ürünün ne kadar iş göreceği konusunda şüphelerim vardı. Yalnız keskin ve özel tasarlanmış dişleri beni gerçekten şaşırttı. Testere kullanmak biraz da tecrübe işi aslında ama Silky ile size fazla iş düşmüyor. Yağ gibi kayıyor ve çok hızlı kesiyor. Net şekilde kullandığım en başarılı ürünlerden biri diyebilirim.

Ürün sponsoru : EFE AV – ürünü detaylı incelemek için tıklayın!

Ürünün videolu tanıtımı BURADA!

 


 

Quechua Fresh & Black Çadır

Quechua FreshblackBaşlangıç için 3 mevsim bir çadır almayı tercih ettim. Kamp yapmaya başladığımın 3. ayında daha iyi bir çadıra geçerek masraf yapmak istemediğim için 100 TL civarındaki tek kişilik çadırların bir üstüne çıkmak istedim. Yoğun sağanak yağışta bir problem olmadı ama rüzgar koruması çok iyi değil. Senenin 4-5 ayı rahatlıkla idare edecektir.

Çadır ile ilgili detaylı inceleme yazısını, fotoğraf ve videoları burada bulabilirsiniz.

 


 

Quechua Forclaz 15° Outdoor Uyku Tulumu

Quechua Forclaz 15° Outdoor Uyku Tulumu

İçinde ayak haraketlerinin biraz daha rahat olacağını düşünerek aldığım yaz sezonu için uygun bir uyku tulumu. 15 dereceye kadar uygun. Hava sıcaklığı daha fazla düşerse tek başına malesef yetersiz kalıyor. Yaz kampları için ideal.


Arpenaz Air Confort 70

arpenaz-air-comfort-70

Bu yatağı seçmemin en önemli nedeni diğer şişme yataklara göre daha ince olması. Hem şişirmesi kolay, hem de az yer kaplıyor. Oldukça rahat bir yatak. Ufak bir ipucu vereyim; şişme yatakları
taş gibi şişirirseniz pek rahat olmuyor. Vücut şeklinizi alacak kadar yumuşak olması önemli.


 

Quechua M100 Mat

forclaz-m100-foam-hiking-mattressMat konusunun ne kadar önemli olduğunu soğuk havalarda çok daha iyi anladım. Alabileceğiniz en ucuz mat olmasına rağmen zemin ile aranızdaki tek yalıtım malzemesi olduğu için hayat kurtarıyor.

Senenin 4 ayı sizi rahatlıkla idare eder. Soğuk havalarda da iş görsün isterseniz daha profesyonel olanlarına bakmanız iyi olur. Bu konuda ilk alış-verişimde daha iyi bir mat almayı tercih ederdim.


 

Pratik Oturma Matı – Decathlon

oturma-matiBu küçük ve 5 TL ‘ye alabileceğiniz ürün yine zor zamanlarda hayat kurtarıyor. Lastiği sayesinde belinize de bağlayabileceğiniz bu mat soğuktan korunmak için ideal. Ayrıca otururken taş ve toprak zemin hatta bez sandalyelerde bile altınıza koyarak sıcak kalabilirsiniz

 


 

Bestway Şişme Yastık

yastikSiz de benim gibi yastıksız olmaz diyen biriyseniz alabileceğiniz en uygun fiyatlı ürünlerden biri.

İpucu : Yıkaması ile uğraşmamak için üzerine t-shirt geçirerek kullanabilirsiniz. Hem kuru, hem temiz kalıyor.


 

Coghlan’s Katı Yakıt Ocağı

Coghlan's Katı Yakıt OcağıKüçük ama oldukça pratik bir ocak. Bu ürünü bir yazıyı ayrıca siteye koyacağım. Genel olarak pişirme işlemlerinde kamp ateşini kullandığım için acil durumlar ve sabah kahvaltıları için işimi görüyor.

İpucu : Kolaylık olması açısından ilk siparişinizde yakıt tabletlerinden fazla sipariş vermenizi öneririm.  Fiyat : 19.50 TL


 

Bear Grylls Balta

bg-desing-baltaKüçük çalı ve dalları kesebilmek için el altında bulunabilecek güzel bir ürün. Çok memnun kaldığımı söylemem zor. 3-4 cm çapındaki sert dal ve ağaçlarda zorlayınca malesef tutma yerinde çatlaklar oluştu. Daha sağlam birşey ile başlamak ve yekpare ürünleri tercih etmek iyi olacaktır. (güncelleme : birkaç ciddi kullanımdan sonra sapı kırıldı malesef)


 

Actto Katlanabilir Kamp Küreği

kazma-kurekBu ürünü kamp ateşi alanı hazırlamak için kullanıyorum. Bazen ateş alanı kazmak, bazen de kalan kül ve odunları temizlemek için. Onun dışında özel bir ihtiyacım olmadı. Fiyat performans açısında oldukça iyi. Kürekte bir sorun yok ama kazmayı sert kullanırsanız ürün zarar görebilir. Çok sağlam olduğunu söylemek zor.

 

Yeni kamp ekipmanları eklendikçe burada paylaşmaya çalışacağım. Öneri, soru ve yorumlarınızı lütfen iletiniz.