Hultafors Balta Ürün İncelemesi

İyi bir balta doğada olmanın ve kamp hayatının vazgeçilmez ekipmanlarından biridir. Geçtiğimiz günlerde Balta Nasıl Seçilir? konusunda bir yazı yazmıştım. Doğada yaşamak söz konusu olduğunda ateşin önemli malum. Ateş için ise oduna ihtiyacımız var. Hultafors Balta bu noktada hayat kurtaran bir ekipman olarak devreye giriyor. Kullandığımız baltanın kalitesi ise işimizi hem hızlandıran, hemde kolaylaştıran bir unsur. Sizlere 4. baltam olan Hultafors Classic Hunting Axe hakkında biraz bilgi vermek ve inceleme videosu ile deneyimlerimi aktarmak istedim. Öncelikle Hultafors hakkında bilgi ile başlayalım.

Hultafors Hakkında

Hultafors yaklaşık 130 yıldan fazla zamandır İsveç’te balta ve muhtelif benzer ekipmanlar üreten çok köklü bir şirket. Dünyanın en önemli ve en büyük balta üreticisi desek yanılmış olmayız. Ürünlerinin neredeyse hepsi el yapımı ve yılların uzmanlığı ile üretiliyor. Hergün kendilerini biraz daha geliştirerek yüksek performanslı ürünler üretiyorlar.

Üretimleri sadece balta ile sınırlı değil. Ölçme aletleri vs. gibi ürünlerin yanısıra oldukça kaliteli bıçak, çekiç gibi aletler de üretiyorlar.

Hultafors Classic Hunters Axe

Hultafors Balta

Sap ve kesme kısmılarının alternatifleri sayesinde oldukça geniş bir ürün gamı sunuyorlar. Trekking ve kamp aktivitelerinde kullanabileceğiniz küçük versiyonları da var, daha büyük işler için üretilmiş versiyonları da. Benim kullandığım ise Hultafors Classic Hunting Axe diye adlandırılan, tamamı el yapımı klasik bir avcı baltası.

 

Hultafors Balta Ürün Deneyimi

Hultafors Classic Hunting Axe modelini yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Daha önce  aldığım 2-3 ve uygun fiyatlı baltalar malesef kullanım sırasında aşırı yıprandı veya sapları kırılarak kullanılmaz hale geldi. Dağın başında kalırken baltanızın kullanılmaz hale gelmesini kesinlikle istemezsiniz. Bu ürün oldukça iyi bir sap tasarımı ve jilet gibi keskin ağız kısmı ile harika bir iş çıkarıyor. Kesme kısmının ağırlığı sayeyinde yer çekiminin de yardımı ile sizi hiç yormadan işinizi kolayca halletmenizi sağlıyor. İşiniz çoksa bu özellikleri büyük kolaylık sağlıyor.

Hultafors Classic Hunters Axe

Teknik Özellikleri

Şaft Uzunluğu : 500 mm
Ağırlık : 850 grm
Şaft : Hickory
Kılıf : Var

İnceleme Videosu

Hultafors Balta hakkında bilgiler, ürün deneyimi ve domates testi 🙂

Not : Ürün oldukça kesin olduğu için son derece dikkatle kullanmanız önerilir.


Takip etmeyi unutmayın!

www.facebook.com/tekbasinadaolur

www.instagram.com/tekbasinadaolur

www.youtube.com/tekbasinadaolur

Son yorumlar
  • TeşekKürler bilgilendirdiğiniz için?

  • Hultafors Hatchet bALTA GRUBU İLE CLASSİC ARASINDA NE FARKLAR ACABA. fİYATLAR BİR HAYLİ FARKLI DA….

    Bu arada mail adresimi büyük harflerle yazmak zorunda kaldım. sistem küçük harf kullanmaya izin vermiyor. mail adresimdeki bütün harfler küçük aslında….

YORUM BIRAKIN