Stanley doğa sporları ve kamp hayatı içinde karşılacağınız en önemli markalardan biri. Kabaca yiyecek ve içecekleri zorlu koşullarda ve belirli sıcaklıklarda tutmak için ürün ve ekipmanlar üreten bir şirket diyebiliriz. Ürünlerinin sağlamlığı, fonksiyonları ve yeteneklerine bir de ömür boyu garanti eklenince çok tercih ediliyor.

İlk zamanlarında madencilerin ve inşaat işçilerinin zorlu koşullar için kullandığı ürünler sonralarda havacıların, dağcıların ve denizcilerin kullanımı ve oradan da doğa sporlarına doğru kayarak yayılmış.

Stanley Serileri – Classic / Master / Mountain / Adventure

Stanley Nedir?

Tarihçe

Stanley markası 100 yılı aşkın bir tarihe sahip. Mucit William Stanley Jr tarafından 1913’de vakum yalıtımı ve çeliktenden üretilen taşınabilir şişe ile başlayan macera bugün termos algısını ve çeşitliliğini tamamen değiştirmiş durumda. Stanley Termos ‘a kısaca vakumlu çelik şişe diyebiliriz 🙂

Bu termos ve muglar zaman içinde simgeleşmiş ve gezginlerin, macera sporları yapanların, doğada olanların vazgeçilmez parçası haline geldi.

Stanley Ürünleri

Firma müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda her gün kendini geliştirmekte ve ürün gamını birbirinden eğlenceli ve tasarım harikası ürünler ile genişletmekte.

Ürün gamı aşağıdaki başlıkları kapsıyor;

  • Vakumlu Termoslar
  • Kupalar ve Muglar
  • Soğutucular
  • Kamp Pişirme Ekipmanları
  • Yemek Saklama Kapları

Stanley Ürün Grupları

En bililnen ve öne çıkan popüler ürünleri tabii ki Stanley Termos ve Mug ‘lar. Bir Mug içindeki sıvıları ortalama 7 saat sıcak ve 9 saat soğuk tutarken, bu rakamlar termoslarda 30 saate kadar çıkmaktadır. Bir de bu yeteneklere sağlamlık, şık tasarımlar ve ömür boyu garanti eklenince ürünler vazgeçilmez oluyor.

Stanley ürünlerine Türkiye Yetkili Satıcısı KutupAyısı üzerinden BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.  Ayrıca sitede – TBO2017 – indirim kodunu kullanarak tüm ürünlerde %15 indirim alabilirsiniz.

Kullandığım Stanley Ürünleri

Benim kullandığım ürünler ve nasıl kullandığım konusunda notlarım ise şöyle;

 Adventure Yemek ve Kahve Pişirme Seti

Bu ürünü yemekten çok su ısıtmak ve kahve yapmak için kullanıyorum. Taze kahve  benim vazgeçilmezim. İster ateş üstünde, istersem ocakta kullanabiliyorum. Aslında French Press dediğimiz modelde tasarlanmış, çok kullanışlı bir ürün, bunu aynı zamanda evde de kullanıyorum.

 

 

Stanley Switchback Vakumlu Termos Bardak

Neredeyse hiç yanımdan ayırmadığım bir termos bardak. Sızdırmazlık garantisi var dolayısı ile ister çantada, ister arabada rahatça kullanabiliyorsunuz. Sadece düğmesine bastığınızda çalışıyor. 4 saat boyunca bayağı sıcak bir kahve içebiliyorsunuz. 7 saat sıcak tutuyor. 10  saate yakın da soğuk. İster doğada, ister şehirde olayım sürekli yanımda. En sevdiğim ürün desem yeridir.

 

Kamp ve Pişirme Seti

İçinde  çatal, kaşık vs. ve yemek kabı ile birlikte geliyor. Nispeten daha geniş olması nedeni ile bazı pişirme işleri için daha uygun. Ateş üzerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Kararırsa aldırmayın, temizlediğinizde yine ilk hali gibi oluyor. Yemeğini yemek kabına aldığınızda ise soğumasını engellemek için özel tasarlandığı için sıcak sıcak yiyebiliyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken konu pilav vs gibi zemine temas eden şeyler pişirecekseniz yoğun ateşe koymayın, ince olduğu için çok ısınıyor, yemeğiniz yanmasın 🙂


Stanley Vakumlu Termos

Veee Stanley’in ödüllü Master Serisi klasik termosu. 30 saate kadar sıcaksa sıcak, soğuksa soğuk 🙂 Ben kamplarda suyumu direkt ocak vey ateşte hallettiğim için sıcak saklamaya pek ihtiyacım olmuyor ama sıcak sevmediğim için sıcak havalarda benim için hayat kurtaran bir ürün. 3 günlük bir yaz kampında 2. gün sonunda sıcaktan pişerken soğuk su içmek gibisi yok 🙂

 

Soru ve önerilerinizi yorumlara bırakabilirsiniz. Sıcacık kahveniz yanınızdan hiç eksik olmasın 🙂


Takip etmeyi unutmayın!

www.facebook.com/tekbasinadaolur

www.instagram.com/tekbasinadaolur

www.youtube.com/tekbasinadaolur

Son yorum
YORUM BIRAKIN